Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Burmistrz Jacek Michalski o zagrożeniu powodziowym w gminie Nowy Dwór Gdański – 30.10.2017

 
To jest naprawdę trudny rok. Gmina Nowy Dwór Gdański kolejny raz zmaga się z cofką. Jak zwykle w takich chwilach dochodzi do lokalnych podtopień. Burmistrza Jacka Michalskiego zapytaliśmy o zagrożenie powodziowe i aktualną sytuację. Jak informuje burmistrz poziom wód na terenie gminy systematycznie się podnosi i przekroczył już stany alarmowe. Sytuacja ma być jednak stabilna. Norma dla cofki są lokalne podtopienia na teranie miasta i pobliskich miejscowości. Burmistrza Jacka Michalskiego niepokoją kolejne zalania w miejscowości Jazowa. Włodarz obawia się, że jest to związane z prowadzaną inwestycją drogową. Już za trzy lata powinna zostać zrealizowana inwestycja budowy wrót sztormowych na rzece Tuga, dzięki czemu część problemów związanych z cofką uda się rozwiązać.

 


TVREGIONALNA24.PL REGIONALNA TELEWIZJA INTERNETOWA
 
Data pliku video: 2017-10-30, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  nowodworski pomorskie 

  Powiat nowodworski - powiat w województwie pomorskim z siedzibą w Nowym Dworze Gdańskim. Tworzą go dwie krainy geograficzne – Żuławy Wiślane i Mierzeja Wiślana. Przynależą do niego gminy: Krynica Morska, Nowy Dwór Gdański, Ostaszewo, Stegna, Sztutowo oraz miasta Krynica Morska i Nowy Dwór Gdański.

  Teraz ma przede wszystkim charakter rolniczy, przede wszystkim dzięki żyznym glebom. Powiat utrzymuje się właśnie przede wszystkim ze wspomnianego rolnictwa oraz turystyki.

  Zwiedzający mogą obejrzeć nie tylko ciekawe zabytki, ale też charakterystyczne dla regionu obiekty, takie jak wały przeciwpowodziowe, domy podcieniowe, kościoły ryglowe . Jednak głównym powodem, dla którego turyści odwiedzają powiat, jest niezaprzeczalnie dostęp do morza. Jako największą atrakcję najczęściej wspominają kolejkę wąskotorową, czyli Żuławską Kolej Dojazdową.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola