Belka
Niedziela, 18 Listopada 2018   imieniny: Aniela, Klaudyna, Roman
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nowy Dwór Gdański. Ekipa TVN na żywo o trudnej sytuacji rolników - 6.11.2017

 
W naszym mieście w Nowym Dworze Gdańskim gości dziś ekipa telewizji TVN 24 i relacjonuje na żywo trudną sytuację rolników z Myszewa, którzy po ostatniej cofce i orkanie Grzegorz walczą z wielką wodą, która zalała ponad kilkadziesiąt hektarów pól uprawnych. Najgorzej jest w Myszewie. Podtopione pola uprawne są również w Ostaszewie i Nowym Dworze Gdańskim. Z tego co wiemy, na terenie Powiatu Nowodworskiego powołano komisję, która szacuje straty. W składzie komisji jest m.in. Andrzej Sobociński z Powiatowej Izby Rolniczej i żuławski rolnik. Najprawdopodobniej już w środę, w tym tygodniu będą znane efekty pracy komisji i rozmiar strat jakie ponieśli rolnicy w naszym powiecie z tytułu zalania pól uprawnych. Warto dodać, że rolnicy uważają, że problem miałyby stanowić prace budowlane przy drodze ekspresowej numer S7, która ma połączyć między innymi Gdańsk z Elblągiem.  Warto przytoczyć tu sytuację państwa Wójcików z Jazowej, których pola uprawne i gospodarstwo również zostało zalane.   Więcej możecie państwo zobaczyć w wiadomościach TVN 24 na bieżąco.

 


ŻuławyTV
 
Data pliku video: 2017-11-06, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  nowodworski pomorskie 

  Powiat nowodworski - powiat w województwie pomorskim z siedzibą w Nowym Dworze Gdańskim. Tworzą go dwie krainy geograficzne – Żuławy Wiślane i Mierzeja Wiślana. Przynależą do niego gminy: Krynica Morska, Nowy Dwór Gdański, Ostaszewo, Stegna, Sztutowo oraz miasta Krynica Morska i Nowy Dwór Gdański.

  Teraz ma przede wszystkim charakter rolniczy, przede wszystkim dzięki żyznym glebom. Powiat utrzymuje się właśnie przede wszystkim ze wspomnianego rolnictwa oraz turystyki.

  Zwiedzający mogą obejrzeć nie tylko ciekawe zabytki, ale też charakterystyczne dla regionu obiekty, takie jak wały przeciwpowodziowe, domy podcieniowe, kościoły ryglowe . Jednak głównym powodem, dla którego turyści odwiedzają powiat, jest niezaprzeczalnie dostęp do morza. Jako największą atrakcję najczęściej wspominają kolejkę wąskotorową, czyli Żuławską Kolej Dojazdową.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola