Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ogłoszenie

Data publikacji: 2018-09-05, Data modyfikacji: 2018-09-06
A A AWydrukDrukuj  
 
ZMNIEJSZENIE RETENCJI NA NIERUCHOMOŚCIOGŁOSZENIEW sprawie udzielenia informacji w sprawie zmniejszenia retencji na nieruchomościW związku z wejściem w życie z dniem 1 stycznia 2018r. ustawy Prawo wodne (Dz.U. z 2017 r. poz. 1566 z późn. zm.), nałożono na gminy nowy obowiązek wynikający z art. 272 ust. 2, który powoduje zmiany w dotychczasowym systemie gospodarowania wodami w Polsce i wprowadza opłaty za zmniejszenie naturalnej retencji terenowej.Art. 269 ustawy Prawo wodne wprowadza obowiązek dokonywania opłat za zmniejszenie naturalnej retencji terenowej i nakłada obowiązek uiszczenia opłaty za usługi wodne za zmniejszenie naturalnej retencji terenowej na skutek wykonywania na nieruchomości o powierzchni powyżej 3 500 m² robót lub obiektów budowlanych trwale związanych z gruntem, mających wpływ na zmniejszenie tej retencji przez wyłączenie więcej niż 70% powierzchni nieruchomości z powierzchni biologicznie czynnej na obszarach nieujętych w systemy kanalizacji otwartej lub zamkniętej.Zgodnie z art. 270 ust. 7 ustawy Prawo wodne, wysokość opłaty za ww. usługę wodną zależy odpowiednio od wielkości powierzchni uszczelnionej, rozumianej jako powierzchnia zabudowana wyłączona z powierzchni biologicznie czynnej oraz zastosowania kompensacji retencyjnej. Sposób obliczania opłaty za tę usługę wodną reguluje art. 272 ust. 8 ww. ustawy Prawo wodne, zgodnie z którym wysokość opłaty ustala się jako iloczyn jednostkowej stawki opłaty, wyrażonej w „m²", wielkości utraconej powierzchni biologicznie czynnej oraz czasu wyrażonego w latach.Co ważne wpływy z tytułu ww. opłaty stanowią w 90% przychód Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, a tylko w 10% dochód budżetu właściwej gminy, który ma wystarczyć na pokrycie kosztów prowadzonych postępowań.W związku z powyższym Wójt Gminy Ostaszewo jako organ wskazany w ustawie, zwraca się z prośbą do właścicieli lub posiadaczy nieruchomości o powierzchni powyżej 3 500 m², o złożenie do pok. nr 6 tut. Urzędu wypełnionej informacji o nieruchomości w nieprzekraczalnym terminie do 21 września 2018 r. (w załączeniu).Podane w informacji o nieruchomości dane posłużą do ewentualnego wyliczenia wysokości opłaty za zmniejszenie retencji terenowej.Informacji w tej sprawie udziela w Urzędzie Gminy w Ostaszewie:Barbara Forma pok. nr 6 tel. 55 247 13 18, mail: gospodarka@ostaszewo.plPisma o powyższej treści zostaną wkrótce wysłane do właścicieli nieruchomości zabudowanycho powierzchni przekraczającej 3500 m2.Wójt Gminy Ostaszewo(-)Michał Chrząszcz  

Pełna treść wiadomości na: ostaszewo.pl/index.php/using-joomla/extensions/components/content-component/article-categories/1070-ogloszenie1
ostaszewo.pl, Źródło artykułu: ostaszewo.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  nowodworski pomorskie 

  Powiat nowodworski - powiat w województwie pomorskim z siedzibą w Nowym Dworze Gdańskim. Tworzą go dwie krainy geograficzne – Żuławy Wiślane i Mierzeja Wiślana. Przynależą do niego gminy: Krynica Morska, Nowy Dwór Gdański, Ostaszewo, Stegna, Sztutowo oraz miasta Krynica Morska i Nowy Dwór Gdański.

  Teraz ma przede wszystkim charakter rolniczy, przede wszystkim dzięki żyznym glebom. Powiat utrzymuje się właśnie przede wszystkim ze wspomnianego rolnictwa oraz turystyki.

  Zwiedzający mogą obejrzeć nie tylko ciekawe zabytki, ale też charakterystyczne dla regionu obiekty, takie jak wały przeciwpowodziowe, domy podcieniowe, kościoły ryglowe . Jednak głównym powodem, dla którego turyści odwiedzają powiat, jest niezaprzeczalnie dostęp do morza. Jako największą atrakcję najczęściej wspominają kolejkę wąskotorową, czyli Żuławską Kolej Dojazdową.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola