Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

POPRAWIAMY BEZPIECZEŃSTWO PIESZYCH

Data publikacji: 2012-08-22, Data modyfikacji: 2012-09-28
A A AWydrukDrukuj  
 
POPRAWIAMY BEZPIECZEŃSTWO PIESZYCH

W miesiącu sierpniu w celu poprawy bezpieczeństwa pieszych Gmina zakupiła i zainstalowała na terenie Nowego Dworu Gdańskiego elementy oznakowania pionowego oraz elementy bezpieczeństwa ruchu pieszych tzw. balustrady.

Balustrady zostały zainstalowane m.in.

- w obrębie skrzyżowania ul. Morska i ul. Bursztynowa w celu poprawy bezpieczeństwa zwłaszcza dzieci i młodzieży uczęszczających do gimnazjum,

- przy ul. Kościuszki w celu poprawy bezpieczeństwa dzieci uczęszczających do szkoły podstawowej nr 2,

- w obrębie skrzyżowania ul. Obrońców Westerplatte i ul. Plac Wolności - w celu poprawy bezpieczeństwa przechodniów,

- przy ulicy Warszawskiej przy wyjściu z parku, w celu poprawy bezpieczeństwa zwłaszcza dzieci i młodzieży wychodzącej i wyjeżdżającej rowerami z parku.

Podstawowym i nadrzędnym celem powyższych działań była poprawa bezpieczeństwa w miejscach gdzie najczęściej dochodziło do wypadków lub istniało duże zagrożenie spowodowaniem wypadku z udziałem pieszych.

Wydatki powyższe zostały sfinansowane ze środków przeznaczonych na bieżące utrzymanie ulic i chodników w mieście a łączny koszt inwestycji to kwota niespełna 10.000 zł

 

miastonowydwor.pl, Źródło artykułu: miastonowydwor.pl, Autor zdjęć: miastonowydwor.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  nowodworski pomorskie 

  Powiat nowodworski - powiat w województwie pomorskim z siedzibą w Nowym Dworze Gdańskim. Tworzą go dwie krainy geograficzne – Żuławy Wiślane i Mierzeja Wiślana. Przynależą do niego gminy: Krynica Morska, Nowy Dwór Gdański, Ostaszewo, Stegna, Sztutowo oraz miasta Krynica Morska i Nowy Dwór Gdański.

  Teraz ma przede wszystkim charakter rolniczy, przede wszystkim dzięki żyznym glebom. Powiat utrzymuje się właśnie przede wszystkim ze wspomnianego rolnictwa oraz turystyki.

  Zwiedzający mogą obejrzeć nie tylko ciekawe zabytki, ale też charakterystyczne dla regionu obiekty, takie jak wały przeciwpowodziowe, domy podcieniowe, kościoły ryglowe . Jednak głównym powodem, dla którego turyści odwiedzają powiat, jest niezaprzeczalnie dostęp do morza. Jako największą atrakcję najczęściej wspominają kolejkę wąskotorową, czyli Żuławską Kolej Dojazdową.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola