Belka
Niedziela, 18 Listopada 2018   imieniny: Aniela, Klaudyna, Roman
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Czy i kiedy Nowy Dwór Gdański i Żuławy mogą znaleźć się pod wodą? Czeka nas katastrofa?

 
W sieci pojawiła się interaktywna mapka, która ilustruje, co nas czeka, jeżeli poziom wód w morzach i oceanach nadal będzie się stopniowo podnosił. Właśnie mija 20 lat od jednej z największych klęsk żywiołowych, które dotknęły Polskę. W lipcu 1997 roku setki tysięcy mieszkańców naszego kraju zmagało się z żywiołem. Kilkadziesiąt osób straciło życie. Czy mapę żuław trzeba będzie tworzyć na nowo. Naukowcy są raczej zgodni, że mamy obecnie do czynienia z ociepleniem klimatu. Topniejące lodowce i wzrost średniej temperatury atmosfery w sferze globalnej, również nie pozostawiają złudzeń. Niezaprzeczalny jest także wzrost poziomu wód w morzach i oceanach. Rozbieżne pozostają jednak scenariusze dotyczące tempa tego zjawiska. Bardziej umiarkowani badacze uważają, że do 2100 roku poziom wód wzrośnie o 60-80 centymetrów. Najgorszy scenariusz zakłada już jednometrową zmianę. Jak wyglądałoby wówczas Nowy Dwór Gdański i Żuławy pod wodą? Pod wodą znalazłaby się m.in. Nowy Dwór Gdański, Rybina, Niedźwiedzica, Dworek, Ostaszewo, Kmiecin, Solnica, Marynowy. Możecie to zobaczyć na mapach w przygotowanej przez nas galerii lub otworzyć link zulawyimierzeja24.pl/kamery

 


TVREGIONALNA24.PL REGIONALNA TELEWIZJA INTERNETOWA
 
Data pliku video: 2017-08-02, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  nowodworski pomorskie 

  Powiat nowodworski - powiat w województwie pomorskim z siedzibą w Nowym Dworze Gdańskim. Tworzą go dwie krainy geograficzne – Żuławy Wiślane i Mierzeja Wiślana. Przynależą do niego gminy: Krynica Morska, Nowy Dwór Gdański, Ostaszewo, Stegna, Sztutowo oraz miasta Krynica Morska i Nowy Dwór Gdański.

  Teraz ma przede wszystkim charakter rolniczy, przede wszystkim dzięki żyznym glebom. Powiat utrzymuje się właśnie przede wszystkim ze wspomnianego rolnictwa oraz turystyki.

  Zwiedzający mogą obejrzeć nie tylko ciekawe zabytki, ale też charakterystyczne dla regionu obiekty, takie jak wały przeciwpowodziowe, domy podcieniowe, kościoły ryglowe . Jednak głównym powodem, dla którego turyści odwiedzają powiat, jest niezaprzeczalnie dostęp do morza. Jako największą atrakcję najczęściej wspominają kolejkę wąskotorową, czyli Żuławską Kolej Dojazdową.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola