Belka
Czwartek, 20 Września 2018   imieniny: Renata, Filipina, Eustachy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Rajd rowerowy "Żuławy Wkoło"

Data dodania: 2018-09-19
 Już w najbliższą niedzielę rajd rowerowy   Miło nam poinformować, że po raz kolejny Gmina Ostaszewo będzie współorganizatorem rajdu rowerowego „Ż... więcej »
 
 

DZIAŁANIA KONTROLNO - PREWENCYJNE PN. "TELEFONY"

Data dodania: 2018-09-18
Dziś (18.09) od wczesnych godzin na terenie powiatu, funkcjonariusze prowadzą działania pn. „Telefony”.  więcej »
 
 

18 września 2018r. Ćwiczenia plutonu Wichura na...

Data dodania: 2018-09-18
W dniu 18.09.2018 r. na terenie leśnictwa Jantar przeprowadzone zostały ćwiczenia z udziałem jednostek OSP Mikoszewo, Stegna i Marzęcino oraz JRG PSP Nowy Dwór Gdański. Wymienione jednostki wch... więcej »
 
 

Warszawo, pamiętamy!

Data dodania: 2018-09-18
11 października zapraszamy młodzież na specjalne zwiedzanie śladami warszawiaków w Stutthofie. Projekt przygotowany wspólnie z Centrum Rozwoju Edukacji i Młodzieży ma przypomnie... więcej »
 
 

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

Data dodania: 2018-09-15
Rozpoczął się wrzesień a wraz z nim rozpoczął się nowy rok szkolny. Wraz z inauguracją roku szkolnego nowodworscy policjanci rozpoczęli spotkania z najmłodszymi uczestnikami ruchu ... więcej »
 
 

Komunikat Gminnej Komisji Wyborczej w Ostaszewie

Data dodania: 2018-09-15
Komunikat Gminnej Komisji Wyborczej w Ostaszewie w sprawie przyjmowania list kandydatów na radnych do Rady Gminy Ostaszewo i kandydatów na Wójta Gminy Ostaszewo -POBIERZ(PDF) więcej »
 
 

Nowe eksponaty w Muzeum Stutthof

Data dodania: 2018-09-14
W dniu 6 września 2018 r. w Muzeum Stutthof miało miejsce niezwykłe spotkanie. Muzeum odwiedziła wraz z rodziną Urszula Wrzeszczyńska, córka Leokadii Szepler, byłej więźniar... więcej »
 
 

Nowa Oferta Edukacyjna Muzeum Stutthof

Data dodania: 2018-09-13
Z przyjemnością informujemy, że wprowadzona została nowa Oferta Edukacyjna Muzeum Stutthof dla szkół i nauczycieli. Proponujemy w niej nowe zróżnicowane formy zajęć, nowe... więcej »
 
 

Informacja

Data dodania: 2018-09-13
Z przyczyn technicznych w dniu 15 września - sobota, prosimy zgłaszać chęć obejrzenia projekcji w Biurze Obsługi Zwiedzających. Przepraszamy za utrudnienia. więcej »
 
 

WSPÓLNE DZIAŁANIA POLICJI Z URZĘDEM CELNO -...

Data dodania: 2018-09-12
 Nowodworscy policjanci oraz funkcjonariusze z Pomorskiego Urzędu Celno - Skarbowego uczestniczyli we wspólnych działaniach wymierzonych w przestępczość hazardową. Z wcześniejszych us... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 27
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  nowodworski pomorskie 

  Powiat nowodworski - powiat w województwie pomorskim z siedzibą w Nowym Dworze Gdańskim. Tworzą go dwie krainy geograficzne – Żuławy Wiślane i Mierzeja Wiślana. Przynależą do niego gminy: Krynica Morska, Nowy Dwór Gdański, Ostaszewo, Stegna, Sztutowo oraz miasta Krynica Morska i Nowy Dwór Gdański.

  Teraz ma przede wszystkim charakter rolniczy, przede wszystkim dzięki żyznym glebom. Powiat utrzymuje się właśnie przede wszystkim ze wspomnianego rolnictwa oraz turystyki.

  Zwiedzający mogą obejrzeć nie tylko ciekawe zabytki, ale też charakterystyczne dla regionu obiekty, takie jak wały przeciwpowodziowe, domy podcieniowe, kościoły ryglowe . Jednak głównym powodem, dla którego turyści odwiedzają powiat, jest niezaprzeczalnie dostęp do morza. Jako największą atrakcję najczęściej wspominają kolejkę wąskotorową, czyli Żuławską Kolej Dojazdową.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola