Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Doposażenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Gdańskim w sprzęt ratownictwa technicznego

Data publikacji: 2018-12-14, Data modyfikacji: 2018-12-15
A A AWydrukDrukuj  
 
  a)    Nazwa zadania:„Doposażenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Gdańskim w sprzęt ratownictwa technicznego” – umowa nr WFOŚ/D/IV/121/2018 z dnia 10 sierpnia 2018 r.b)    Koszt kwalifikowany zadania (w PLN):55 000,00 złc)    Kwota oraz forma dofinansowania ze środków WFOŚiGW w Gdańsku (w PLN):Dotacja w kwocie 44 000,00 zł.d)    Informacje o dofinansowaniu ze środków WFOŚiGW w Gdańsku:Zakup zestawu do stabilizacji pojazdu został sfinansowany ze środków:•    Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku zgodnie z umową dotacji nr WFOŚ/D/IV/121/2018 z dnia 10 sierpnia 2018 r. na dofinansowanie zadania pn.  „Doposażenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Gdańskim w sprzęt ratownictwa technicznego”, zgodnie z wnioskiem w kwocie 44.000 zł•    Powiatu Nowodworskiego, zgodnie z zawarta umową nr 1/PSP/2018 z dnia 27 czerwca 2018 r. na doposażenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Gdańskim w sprzęt ratownictwa technicznego – zestaw do stabilizacji pojazdów w kwocie 8.000 zł.•    Żuławskiego Banku Spółdzielczego, zgodnie z zawartą umową nr 1/06/2018 z dnia 29 czerwca 2018 r. na doposażenie  Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Gdańskim w sprzęt ratownictwa technicznego – zestaw do stabilizacji pojazdów w kwocie 3.000 zł (1.000 zł środki z Funduszu Społeczno-Kulturalnego i 2.000 zł środki własne Banku)e)    Opis zadania, a po jego zakończeniu jego realizacji sprawozdanie z realizacji:Zestaw do stabilizacji pojazdów zakupiono na wyposażenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Gdańskim w celu sprawnego prowadzenia działań ratowniczych w zakresie ratownictwa technicznego i ekologicznego, związanych m.in. z likwidacją zagrożeń chemiczno-ekologicznych, powstałych podczas wypadków drogowych z udziałem samochodów ciężarowych przewożących materiały niebezpieczne i szkodliwe dla środowiska.Zakupiony zestaw do stabilizacji pojazdu w znacznym stopniu przyczyni się do ochrony środowiska oraz zdrowia, życia mieszkańców powiatu nowodworskiego poprzez:•    Usprawnienie prowadzenia działań ratowniczych głównie w zakresie ratownictwa technicznego i ekologicznego powstałych w związku z wypadkami drogowymi,•    Ograniczenie wycieków substancji ropopochodnych z pojazdów uszkodzonych w wypadkach drogowych, a także ograniczenie wycieków innych substancji niebezpiecznych i szkodliwych dla środowiska, przewożonych w samochodach ciężarowych, co zapewni ochronę przed przenikaniem substancji wydobywających się z uszkodzonych samochodów do wód i gleby.f)    Aktywny odnośnik do strony www. https://www.wfos.gdansk.pl        

Pełna treść wiadomości na: kppspndg.pl/index.php/aktualnosci/399-doposazenie-komendy-powiatowej-panstwowej-strazy-pozarnej-w-nowym-dworze-gdanskim-w-sprzet-ratownictwa-technicznego
kppspndg.pl, Źródło artykułu: kppspndg.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  nowodworski pomorskie 

  Powiat nowodworski - powiat w województwie pomorskim z siedzibą w Nowym Dworze Gdańskim. Tworzą go dwie krainy geograficzne – Żuławy Wiślane i Mierzeja Wiślana. Przynależą do niego gminy: Krynica Morska, Nowy Dwór Gdański, Ostaszewo, Stegna, Sztutowo oraz miasta Krynica Morska i Nowy Dwór Gdański.

  Teraz ma przede wszystkim charakter rolniczy, przede wszystkim dzięki żyznym glebom. Powiat utrzymuje się właśnie przede wszystkim ze wspomnianego rolnictwa oraz turystyki.

  Zwiedzający mogą obejrzeć nie tylko ciekawe zabytki, ale też charakterystyczne dla regionu obiekty, takie jak wały przeciwpowodziowe, domy podcieniowe, kościoły ryglowe . Jednak głównym powodem, dla którego turyści odwiedzają powiat, jest niezaprzeczalnie dostęp do morza. Jako największą atrakcję najczęściej wspominają kolejkę wąskotorową, czyli Żuławską Kolej Dojazdową.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola