Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Gmina Nowy Dwór Gd. Nowy sprzęt dla Jednostek OSP.

 
Gmina Nowy Dwór Gdański. W Żuławskim Parku Historycznym odbyło się uroczyste przekazanie strażakom ochotnikom z sześciu jednostek OSP z terenu gminy Nowy Dwór Gdański, wyposażenia i sprzętu ratowniczego zakupionego ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. Przekazania sprzętu dokonał Jacek Michalski, burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego w asyście Pomorskiego Komendanta PSP nadbryg. Tomasza Komoszyńskiego, Komendanta Powiatowego Wojewódzkiego PSP, st. kpt. Jarosław Gryciuk. Zakupione urządzenia posłużą do ratowania życia. -Łącznie na terenie województwa pomorskiego, udało nam się, zakupić sprzęt na kwotę 4 mln. Te pieniądze pochodziły z Funduszu Sprawiedliwości, dzięki programowi opracowanemu przez Ministra Sprawiedliwości. Jest to duże wsparcie dla ochotniczych jednostek włączonych do Krajowego Systemu, ale również wsparcie otrzymały jednostki, które funkcjonują poza systemem Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Cieszę się, że obecnie funkcjonuje kilka programów rządowych, które wspierają OSP i te pieniądze pochodzące z budżetu państwa połączone z funduszami z samorządów pozwalają nam na zakup coraz to nowszego i przydatnego sprzętu-mówił Pomorski Komendant Wojewódzki PSP, nadbryg. Tomasz Komoszyński.

 


Telewizja Regionalna Żuławy TV
 
Data pliku video: 2018-08-14, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  nowodworski pomorskie 

  Powiat nowodworski - powiat w województwie pomorskim z siedzibą w Nowym Dworze Gdańskim. Tworzą go dwie krainy geograficzne – Żuławy Wiślane i Mierzeja Wiślana. Przynależą do niego gminy: Krynica Morska, Nowy Dwór Gdański, Ostaszewo, Stegna, Sztutowo oraz miasta Krynica Morska i Nowy Dwór Gdański.

  Teraz ma przede wszystkim charakter rolniczy, przede wszystkim dzięki żyznym glebom. Powiat utrzymuje się właśnie przede wszystkim ze wspomnianego rolnictwa oraz turystyki.

  Zwiedzający mogą obejrzeć nie tylko ciekawe zabytki, ale też charakterystyczne dla regionu obiekty, takie jak wały przeciwpowodziowe, domy podcieniowe, kościoły ryglowe . Jednak głównym powodem, dla którego turyści odwiedzają powiat, jest niezaprzeczalnie dostęp do morza. Jako największą atrakcję najczęściej wspominają kolejkę wąskotorową, czyli Żuławską Kolej Dojazdową.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola